Робота учнівського самоврядування

Зустріч президентів учнівського самоврядування з головою районної державної адміністрації Таканджі Д.А.

/Files/images/pyatkovska/120657681_934791177046029_1149094408224571907_n.jpg Зустріч з головою райдержадміністрації Таканджі Д.А., на якій була присутня президентка учнівського самоврядування Нижньоторгаївського закладу ПЗСО Голобород Любов

«Дитина - громадянин - патріот Батьківщини»

1.1. У червні 2016 організовано роботу пришкільного відпочинкового табору « Сонечко», де був створений загін патріотичного спрямування «Нащадки козаків» , який вивчав звичаї, традиції козацтва, розучував патріотичні пісні, працював над проектами «Моя мальовнича Україна», « Лист солдату », « Пам'ять вічно жива», « Україна єдина». Загін здійснив екскурсію до сільської бібліотеки, де переглянув презентацію « Воїни АТО – наші односельці», ознайомився з матеріалами виставки « Воїнам АТО присвячується». Біля пам'ятника загиблим воїнам проведений виховний захід « Ніхто не забутий » з хвилиною мовчання. Учні загону « Нащадки козаків» взяли участь у патріотичному квесті, «Козацьких забавах», екскурсіях по рідному селу.

1.2. 14 жовтня 2016 року школі був проведений конкурс читців патріотичних віршів «Моя Україна». Діти ,вбрані в українські національні костюми, змогли проявити свої декламаторські здібності, вміння триматися на сцені.

1.3. 28 жовтня 2016 року до Дня визволення України від німецько – фашистських загарбників проведений фестиваль патріотичної пісні «Ми з Україною», під час якої учні поклали квіти до пам'ятника воїнам, загиблим під час ІІ Світової війни , вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання,представили своє бачення виконання патріотичних пісень сучасної України.

1.4. Педагогічний колектив школи залучає учнів до участі у районних, обласних масових заходах з національно – патріотичного виховання. Допомагають у вирішенні цього питання і батьки . Учні школи беруть активну участь у районних та обласних, всеукраїнських конкурсах «Патріот», « Моя Батьківщина Україна» «Соняшник», «Кришталева сова», конкурс есе « Я європеєць» та інших.

1.5. Адміністрація , педагогічний колектив школи організовують відзначення в навчальному закладі пам’ятних дат та державних свят України. У школі були проведені заходи до Дня пам’яті трагедії на Чорнобильській АЕС ( усний журнал « Трагедія Чорнобиля», конкурс малюнків « Чорнобиль очима дітей», перегляд фільму «Чорнобиль : погляд у минуле»), до Дня захисника Вітчизни, святкування Дня Перемоги, День пам’яті жертв Голодомору, загальношкільне свято до Дня Соборності України , вшанування Героїв Небесної сотні , День Європи, День депортації кримських татар тощо. На честь відзначення 25-ої річниці незалежності України учні школи разом з вчителями організували велопробіг « Моє рідне село», а День Прапора України відзначили акцією « Єднаймося, українці !». У жовтні 2016 року у школі відбувся День України, під час якого пройшов парад вишиванок, конкурси на краще патріотичне оздоблення класних кімнат та патріотичної пісні, а також І етап всеукраїнської акції «Прикрась Україну» . У ході відзначення Дня Соборності та Дня Свободи, вшанування пам’яті Героїв Крут у січні 2016 року проведено урок «Українці у боротьбі за створення власної держави» (9-10 класи); годину спілкування «Їм було лише шістнадцять» (7-10 класи); оформлено тематичну виставку художньої літератури та історичних документів за темою: «22 січня – День Соборності та Свободи України»; організовано перегляд документального фільму «Легенда про студентське військо», зачитано вірш Павла Тичини « Пам'яті тридцяти». До дня Пам'яті жертв Голодомору в листопаді 2016 року учні школи підготували інсценізацію уривку з драми Миколи Куліша «97» про події Голодомору на Україні, хореографічну композицію «Свіча», взяли участь у Всеукраїнській акції «Запали свічку Пам'яті»

1.6. У Нижньоторгаївській ЗОШ І – ІІІ ступенів працює кімната школяра національно-патріотичної спрямованості, де зібрані методичні матеріали з національно – патріотичного виховання , куточок воїнів АТО – односельців, який постійно оновлюється, роботи учнів та вчителів.

1.7. У приміщенні Нижньоторгаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів існує кімната Бойової Слави, яка містить 2 фонди : основний та допоміжний. До основного фонду належать речі, документи, світлини, які передали ветерани війни, їхні родичі, жителі села Нижні Торгаї . До допоміжного фонду відносяться різноманітні тематичні альбоми, розгортки, оформлені учнями школи , накопичена література воєнної тематики. Фонди та експозиції кімнати бойової слави постійно поповнюються. Продовжується збір матеріалів про учасників війни, члени дослідницьких загонів – учні кожного класу ведуть дослідницьку роботу по наповненню матеріалом двох нових експозицій « Герої не вмирають» («Односельці – учасники зони АТО, якими пишається школа») та «Експозиції Драньченкова Віталія Миколайовича - учня Нижньоторгаївської ЗОШ , героя АТО, який загинув під час бойових дій» , куточка Пам'яті Героїв Небесної Сотні .

1.8. Дві нові експозиції кімнати Бойової Слави дозволяють проводити різноманітні заходи з національно – патріотичного виховання : тут відбуваються тематичні екскурсії ( до Дня Перемоги над нацистами у Європі, Дня визволення Нижньосірогозького району, Херсонської області, України від німецько – фашистських загарбників, Дня Соборності України, Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні, Дня Пам'яті героїв Крут), зустрічі з односельцями – воїнами АТО, виховні години класних колективів.

Збором матеріалу для оновлення роботи кімнати Бойової Слави займалися пошукові загони кожного класу на чолі з волонтерським загоном школи « Хто як не ми» . Кожен загін отримав конкретне завдання: зібрати матеріал, фото про всіх односельців – учасників АТО. Діти відвідували сім'ї Харченка О,Д, Назаревича О.Р., Зайцева М., Самчука К. В., Нехаєва О.С., Київського І.Л., Саханенка Є.В.. Окрім того учні зустрілися з місцевим підприємцем Жиліним О.В.. волонтером, що 18 разів побував у зоні АТО , доставляючи гуманітарну допомогу солдатам, зібрали матеріал про його діяльність. Допомагала учням і головний редактор районної газети « Червоний промінь » Копенко В.А..

1.9. У жовтні 2016 року проведено тиждень національно – патріотичного виховання. До Дня захисника України у школі була проведена акція «Привітай сім'ю воїна зони АТО - односельця», флешмоб з виготовлення табличок « В цій оселі живе сім'я учасника АТО ». 14 жовтня діти квітами, листівками вітали всі сім'ї учасників зони АТО – наших односельців, причіпляли вищеназвані таблички на паркани їхніх будинків. Сльози вдячності бриніли на очах родичів солдатів. До того ж цього дня у школі був проведений конкурс читців патріотичних віршів « Моя Україна». Для учнів молодшої та середньої шкільної ланки організовано змагання «Козацькі забави».

2. У навчальному закладі проводяться тематичні години спілкування, бесіди, конкурси за національно-патріотичною тематикою, фестивалі української казки та пісні, конкурси знавців української мови, акції «Турбота» щодо допомоги ветеранам війни та праці, учні школи приймають участь у обласних конкурсах : фотоконкурс «Пам'ять», «Моя Україна», «Писанка сміється у всій своїй красі»

2.1. В усіх класних кімнатах та у фойє школи оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном ; куточок вшанування Небесної Сотні, діючий куточок « Воїни АТО – наші односельці» у кімнаті школяра. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки. А кожен шкільний ранок, загальношкільні виховні заходи обов’язково починаються з виконання Гімну України. У кабінетах української мови, історії, географії та шкільній бібліотеці облаштовано куточки рідного краю , де учні мають можливість ознайомитися з визначними місцями Херсонської області, Нижньосірогозького району, досягненнями нашого краю, перечитати вірші місцевих поетів Сірогозького краю Кутіщева, Безуха.

2.2. У бібліотеці школи постійно проводяться тематичні виставки відповідно до вивчення учнями якихось тем з предметів або дещо випереджуючи їх , бібліографічні огляди. В цьому питанні вчителі співпрацюють з бібліотекарем Базик В.В. Так, наприклад, при викладенні курсу “Географія Херсонщини ” використовуються матеріали постійно діючої краєзнавчої виставки «Херсонщина – мій рідний край». Краєзнавчийаспект діяльності ґрунтується на зверненні до витоків народного життя, акумулюванні та творчому використанні напрацювань краєзнавців, а також на дослідженнях школярами скарбів народної мудрості та духовності, культурно-історичних подій, традицій, звичаїв, обрядів. На їх основі читачі мають змогу порівнювати різні аспекти минулого історико-культурного та духовного життя краю із сьогоденням. Є виставки, які вміщують науково – популярну літературу, є книжкові виставки та тематичні полички:

«Письменники та поети Таврійського краю» (виставка-пошук);

«Нові імена, нові твори» (виставка – прем’єра книги);

«Слово рідне - мова рідна»;

«Книга – твій друг та помічник»;

«Херсонщина – наш рідний край»;

«Ненько моя, Україна»;

«Скорботні сторінки української трагедії» (виставка - реквієм);

«Безсмертне слово Кобзаря»;

«Знай, люби, бережи» (виставка-вернісаж);

«Мої права – моє життя»;

«В світі цікавого»;

«Слава козацька не вмре, не поляже» (інформаційно-довідкова);

«Херсонщина пам’ятає своїх героїв»;

«Увага! Єдиний екземпляр!»;

«На допомогу батькам»;

«Зроби свій вибір»;

«Здоров’я дітей – здоров’я нації»;

«На краю прірви»

«Шедеври світового письменництва»

«У світі казки чарівної» та інші.

Деякі виставки - постійно діючі, які використовуються протягом всього року, а деякі тимчасового призначення. Вони присвячуються творчості українських та зарубіжних письменників, традиціям й святам нашого народу. Центральне місце займає виставка, присвячена книгам та письменникам-ювілярам. Обов’язковою є виставка «Календар знаменних та пам’ятних дат», провідне місце в якій, поряд з літературними датами займають мистецькі події. Постійно виставляються книжкові новинки і новинки в періодиці. Виставки мають історичний та пізнавальний характер. Вони допомагають у розкритті тем з історії, географії, народознавства, краєзнавства, виконуючи свою головну мету – привертати увагу читача до книги.

Виставка може зібрати в собі всі види й жанри документів з даної проблеми: й художню літературу, й газетні й журнальні статті, й ілюстрації. Таке розташування книг допомагає учням краще орієнтуватися у фонді, розширити амплітуду пошуку необхідних документів, звернути увагу на книжки з суміжних тем і питань.

2.3. У школі працює волонтерський загін «Хто як не ми», який допомагає самотнім літнім людям , ветеранам, здійснює підтримку сімей воїнів АТО, вітає зі святами колектив та дітей місцевого дитячого садочку «Колосок», фермерських господарств, робітників сільради, місцевих депутатів. Члени волонтерського загону здійснили велопробіг вулицями села до Дня прапора та Дня незалежності України з відвіданням Братської могили, хвилиною мовчання ,привітання з Днем с/г працівника родини повного кавалера всіх орденів Слави, ветерана праці Нівіна В. І. з врученням подарунків – рамки для фото, картини у листопаді 2016 року, облаштування Куточку Слави в кімнаті школяра. Члени загону беруть активну участь у акціях « Запали Свічку», «Подаруй бібліотеці книгу», « Лист солдату» , операції « Пам'ять», Почесному караулі до Дня Перемоги над нацистами у Європі, у акції «Моя квітуча Україна» - висадження на пришкільній ділянці рослин – символів України – мальв, барвінку, любистку, калини

2.4. На уроках фізкультури вчителем Копенко М.М. впроваджуються такі рухливі українські народні ігри як « Гуси», « Сірий кіт», «Бездомний заєць», «Посадка картоплі», « Подоляночка», «Дрова», « Мак», «Сніжки», « Вовк у канаві», « Зайці у городі», «Грибок», « Бій півнів» що сприяє вихованню національно – культурної свідомості школярів .

2.5. У школі відбувається ознайомлення дітей з фольклором (виховні години « Звичаї і традиції українського народу», « Великодні звичаї» « Різдвяне свято на Україні», інсценізації « Різдво», «Великоднє свято», « Ой на Івана, ой на Купала», « Український віночок»)

2.6. З метою підвищення рівня правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки з 05.12 по 09.12 2016 року відбувся тиждень правових знань. У ході Всеукраїнського тижня права проведено: Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (1-11 класи); круглий стіл «Твої права і твої обов’язки» ; організовано виставку фотоматеріалів, дитячих малюнків «Права людини починаються з прав дитини» (2-7 класи), перегляд мультфільмів, відеороликів про права дитини. У шкільній бібліотеці оформлено тематичні виставки «Ти громадянин української держави», «Твої права та обов’язки».

2.7. До навчального плану школи внесено курс « Херсонщина» у 9 класі з метою більш поглибленого вивчення географії рідного краю.

2.8. У навчальному закладі налагоджена екскурсійна діяльність учнівської молоді з відвідуванням історичних місць - пам’яток української історії та культури . Учні школи у 2016 році відвідали краєзнавчий музей, музей Лавреньова, планетарій у м. Херсоні, обласну дитячу бібліотеку ім. Чайки Дніпрової.

2.9. У кабінеті Захисту Вітчизни школи розміщені тематичні стенди «Збройні Сили України на сучасному етапі», «Цивільний захист », «Вогнева підготовка», « Стройова підготовка», «Військова топографія», «Військові Статути Збройних Сил України », « Перша допомога», « Військова освіта в Україні» з урахуванням нових видів зброї. На базі школи працює опорна школа з військо-патріотичного виховання (керівник Харченко В.В). Вчитель предмету « Захист Вітчизни » Копенко М.М. організовує і проводить триденні навчально – польові збори з учнями 11 класу з метою закріплення знань , умінь і навичок, вироблених учнями на заняттях предмету, зміцнення їх здоров'я, набуття прикладних вмінь і навичок, необхідних для визначення їх готовності до служби в Збройних Сил України. У 2016 році для проведення триденних навчально – польових зборів було залучено воїна АТО – односельця Зайцева М.В.

3. У школі активізувалась профорієнтаційна робота серед старшокласників щодо подальшої служби в Збройних Силах України шляхом проведення конкурсів, вікторин, змагань : 6 грудня 2016 року у школі відзначався День Збройних Сил України. Юнаки 8 – 11 класів змагалися в цей день , показуючи власну фізичну силу, швидкість, спритність , влучність, командний дух. Уся школа за них вболівала. Переможцями виявились учні 9 класу. До проведення змагань був залучений воїн АТО Зайцев М.В.

3.1. У навчальному закладі за сприяння комунального закладу «Центр туристсько – краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради організовано роботу гуртка з національно – патріотичного виховання « Джура», де відбувається планомірна підготовка двадцяти учнів – гуртківців до участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура». Заняття, на яких діти вивчають основи вогневої і тактичної підготовки,вивчають історію козацтва та рідного краю , орієнтування на місцевості, курс надання першої домедичної допомоги, займаються прикладною фізичною підготовкою, відбуваються тричі на тиждень. Очолює роботу гуртка « Джура» вчитель фізкультури, тренер ДЮСШ Пилипенко В.І. Гуртківці проводять зустрічі з воїнами АТО Зайцевим М.В., Назаревичем О.Р.

3.2. В районній газеті «Червоний промінь» та на Офіційному сайті школи, органів влади району систематично висвітлюються заходи національно-патріотичного виховання Нижньоторгаївської ЗОШ І – ІІІ ступенів ( стаття про діяльність волонтерського загону школи «Хто як не ми» у грудні 2016 року, інші виховні заходи).

3.3. Школа бере участь у щорічному фестивалі виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко. Патріотичні лейтмотиви». Під час районного семінару вчителів української мови, зарубіжної літератури у березні 2016 року на базі школи було проведено поетичний салон поезії Ліни Костенко, де вчителі, учні школи декламували її поезію, обмінювались враженнями, переглядали відеоролики.

3.4. Нижньоторгаївська ЗОШ І – ІІІ ступенів взяла участь у проведенні районного огляду-конкурсу на кращий стан національно-патріотичного виховання у навчальних закладах.

Директор школи : В.В. Харченко

Про оновлення роботи шкільної кімнати Бойової Слави

Згідно із Законом України « Про загальну середню освіту» ( стаття 5) завданням загальної середньої освіти є виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу та інших народів і націй; виховання почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина.

Реалізувати поставлені завдання колективу вчителів Нижньоторгаївської ЗОШ І – ІІІ ступенів дозволяє робота з патріотичного виховання на базі кімнати бойової слави. Педагоги школи керуються Законом України « Про музеї та музейну справу», нормативними документами МОНУ, Міністерства культури і мистецтв України, Положенням про музей при закладі освіти України та власним Положенням про кімнату Бойової Слави.

Головною метою роботи кімнати Бойової Слави є активізація діяльності учнів на пошуково – дослідницьку роботу, військово – патріотичне виховання підростаючого покоління на кращих традиціях служіння народу та вірність Україні, одержання і поглиблення знань про ІІ Світову війну , вивчення маловідомих її сторінок, посилення уваги учнів до доль односельців – учасників зони Антитерористичної операції, випускника Нижньоторгаївської ЗОШ Драньченкова Віталія Миколайовича , який загинув у зоні АТО, збереження історичної пам'яті народу.

У приміщенні Нижньоторгаївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів існує кімната Бойової Слави, яка містить 2 фонди : основний та допоміжний. До основного фонду належать речі, документи, світлини, які передали ветерани війни, їхні родичі, жителі села Нижні Торгаї . До допоміжного фонду відносяться різноманітні тематичні альбоми, розгортки, оформлені учнями школи , накопичена література воєнної тематики. Фонди та експозиції кімнати бойової слави постійно поповнюються. Продовжується збір матеріалів про учасників війни, члени дослідницьких загонів – учні кожного класу ведуть дослідницьку роботу по наповненню матеріалом двох нових експозицій « Герої не вмирають» ( «Односельці – учасники зони АТО, якими пишається школа») та « Експозиції Драньченкова Віталія Миколайовича - учня Нижньоторгаївської ЗОШ , героя АТО, який загинув під час бойових дій , куточка Пам'яті Героїв Небесної Сотні .

Дві нові експозиції кімнати Бойової Слави дозволяють проводити різноманітні заходи з національно – патріотичного виховання : тут відбуваються тематичні екскурсії ( до Дня Перемоги над нацистами у Європі, Дня визволення Нижньосірогозького району, Херсонської області, України від німецько – фашистських загарбників, Дня Соборності України, Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні, Дня Пам'яті героїв Крут), зустрічі з односельцями – воїнами АТО, виховні години класних колективів.

Збором матеріалу для оновлення роботи кімнати Бойової Слави займалися пошукові загони кожного класу на чолі з волонтерським загоном школи « Хто як не ми» . Кожен загін отримав конкретне завдання : зібрати матеріал, фото про всіх односельців – учасників АТО. Діти відвідували сім'ї Харченка О,Д, Назаревича О.Р., Зайцева М., Самчука К. В., Нехаєва О.С., Київського І.Л., Саханенка Є.В.. Окрім того учні зустрілися з місцевим підприємцем Жиліним О.В.. волонтером, що 18 разів побував у зоні АТО , доставляючи гуманітарну допомогу солдатам, зібрали матеріал про його діяльність. Допомагала учням і головний редактор районної газети « Червоний промінь » Копенко В.А..

Одна з важких педагогічних проблем – підтримувати та зберігати постійну зацікавленість учнів до кімнати Бойової Слави та її діяльності. Експонати та матеріали кімнати використовуються вчителями як наочні посібники та додатковий матеріал на уроках історії, літератури географії, курсу « Херсонщина», підготовці учнями повідомлень, доповідей, рефератів.

Кімната школяра з національно патріотичного вихованняКімната школяра з національно патріотичного виховання

Кiлькiсть переглядiв: 1114

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.