Вшанування памяті випускника школи, який загинув в зоні АТО Драньчінкова Віталія Миколайовича

Життя мов спалах

До 300-річчя від дня народження Г.С.Сковороди/Files/images/IMG_3552.JPG/Files/images/IMG_3558.JPG/Files/images/IMG_3556.JPG

Пізнай свій край, себе,

свій рід,свій народ,

свою землю, і ти побачиш

свій шлях у житті… Григорій Сковорода- памятники філософу

VID 20171005 114429

Григорій Сковорода

У рамках Всеукраїнських ювілейних заходів до 300-річчя від дня народження ГригоріяСковороди в шкільній бібліотеці представлена виставка фотодокументів , присвячена життєвому шляху видатного діяча «З іменем Сковороди крокуємо у майбутнє».

Не тільки в бібліотеці, але в актовому залі школи, учні могли познайомитися з творами Г. Сковороди, почитати про його життєвий шлях, дізнатися цікаві факти з його біографії, а також переконатися в величі цієї особистості, переглядаючи зображення монет, медалей, що є доказом вшанування його пам'яті.

Метою створення виставок є актуалізація багатоаспектної спадщини філософа, популяризація ідей видатного мислителя й просвітителя Г. Сковороди, та осяжність його філософських трактувань і життєвих поглядів. Ідеї народності, природовідповідності, гуманізму та «сродної праці» ГригоріяСкоророди надзвичайно актуальні в сучасному світі. Він залишив особливий слід у розвитку української науки та культури, став одним із інтелектуальних символів не тільки своєї доби, але й усієї України впродовж наступних часів. Філософ увібрав у себе наукові та релігійні знання, переосмислив і передав їх своїм нащадкам.

У даних виставкових експозиціях можна знайти чіткі відповіді на проблемні питання нашого часу – освітнього й культурного характеру. Фотографії та інші матеріали представляють пейзажі місць, шляхами якого ходив великий філософ, відображено портрети філософа, проілюстровано фразеологізми народного мислителя, його ставлення до життя, любов до рідної землі.

Учні 8 класу на класній годині в формі усного журналу «Г. Сковорода- український Сократ» пізнали його як талановитого байкаря і учителя життєтворчості:

- знайомились зі світовою скарбницею байки, аналізували їхню інтегративну специфіку на рівні філософсько- пізнавальному, етико-естетичному, побутово- соціальному та особливості збірки (образна система, своєрідність мови, специфіка віршування тощо).

-обговорювали «силу» кращих байок Г. Сковороди, його афоризмів, зокрема «люблю я те, що зверху нічого, а всередині щось, зовні брехня, але всередині істина» та концептуальних питань: Чим вражає байкарська спадщина філософа? Яку магістральну проблему висвітлює більшість байок? Чи допомогло Вам вивчення «Байок Харківських» наблизитися до розуміння сенсу життя? Як саме?

Присутній був медіаосвітній компонент: знайти в Інтернет- джерелах аудіоматеріали - акторське читання творів Г. Сковороди; підготувати виразне читання віршів, байок, афоризмів Учителя Вічності, Людини Серця, нашого духовного апостола.

ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ –ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ

СЦЕНАРІЙ ВШАНУВАННЯ ВОЇНІВ –АФГАНЦІВ

Херсонська обласна державна адміністрація
ДЕРЖАВНИЙ АРХІВ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ

ХЕРСОНЩИНИ НА 2016 РІК

Вступ

У 2016 році відзначатиметься 25-та річниця незалежності України з нагоди знаменної події у багатовіковій історії національного державотворення, з метою засвідчення поваги до подвигу борців за свободу, незалежність і територіальну цілісність, єднання суспільства у справі розбудови України як високорозвиненої європейської держави. 24серпня 1991 року Верховною Радою УРСР було проголошено незалежність України. На мапі світу з’явилась нова держава, самостійний суб’єкт міжнародного права. Відповідно до демократичних традицій 1грудня 1991року громадяни України на Всеукраїнському референдумі підтримали Акт проголошення незалежності України (Указ Президента України від 03грудня 2015 року №675/2015 “Про відзначення 25-ї річниці незалежності України”).

28червня 2016 року Україна відзначатиме 20-у річницю Конституції. Додня прийняття Основного Закону Україна пройшла довгий і важкий шлях конституціоналізації. Історія українського конституціоналізму сягає глибин козаччини (Конституція Пилипа Орлика, 1710р.). Формування його основних політичних засад відбувалося у роки національно-визвольних змагань українського народу 1917-1920рр. (Конституція УНР, 1918р.). Політичні й економічні основи УкраїнськоїРСР базувалися на чотирьох радянських конституціях (Конституції УСРР 1919, 1929рр. та Конституції УРСР 1937, 1978рр.). Основа сучасного конституціоналізму України закладена проголошенням державного суверенітету України у 1991р., формуванням нової політичної системи українського суспільства та нормативним закріпленням порядку організації і здійснення державної влади прийняттям Конституції України 28червня 1996р.

Указом Президента України від 14грудня 2015 року №702/2015 “Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи” 2016 рік оголошено Роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (26квітня 1986р.), належного забезпечення соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення умов для економічної реабілітації та розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення, а також посилення уваги суспільства й світової спільноти до проблем подолання наслідків цієї техногенної катастрофи.

2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні, враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору (Указ Президента України від 16листопада 2015 року №641/2015 “Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні”).

У 2016 році на державному рівні вшановуватиметься пам’ять:

– Франка Івана Яковича, видатного українського письменника, вченого та громадського діяча, з метою популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, а також з нагоди відзначення пам’ятних дат – 160-річчя від дня народження (27серпня 1856р.) та 100-річчя від дня смерті (28травня 1916р.) (Указ Президента України від 08грудня 2015року №687/2015 “Про вшанування пам’яті Івана Франка”);

– Грушевського Михайла Сергійовича, видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у XX столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки, з метою вшанування та утвердження традицій боротьби за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, засвідчення вдячності всім творцям і захисникам Української держави, виявлення поваги до унікального наукового доробку, здійсненого в руслі європейської інтелектуальної традиції, та у зв’язку зі 150-річчям від дня народження (29вересня 1866р.) (Указ Президента України від 09лютого 2015року №63/2015 “Про відзначення 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського”).

У 2016 році в Україні вшановуються 95-ті роковини голодомору 1921-1922років в Україні.

У 1921 році сильна посуха спричинила неврожай на російському Поволжі, Кубані, південному Уралі, північному Кавказі, Сибіру, упівнічному Казахстані, Криму та півдні України. За результатами урожаю зернових у 1921 році Україна була лише на одну третину забезпечена хлібом. Загальна кількість голодуючих взимку 1922 року досягала 30мільйонів осіб. Зних в Україні за даними Комітету Нансена голодувало 8мільйонів. Не зважаючи на скрутне становище із продовольством, більшовицька влада проводила в Україні реквізиційну політику щодо хлібозаготівель навіть у вражених посухою регіонах, масово відправляючи хліб у центральні губернії Радянської Росії та продовжила продаж зерна за кордон. Для “допомоги голодуючим Поволжжя” були вилучені цінності з українських церков. Також в Україну із російських губерній були переведені частини Червоної Армії для забезпечення армії продовольством, проведення продрозкладки та боротьбу із масовим селянським повстанським рухом, який охопив Україну у відповідь на злочинні дії влади. Кількість померлого у голодомор 1921-1922років населення України не встановлено. Про масштаби трагедії можуть свідчити дані метричних книг, так за січень-березень 1922року у Херсоні народилось 918осіб, а померло 5405.

22червня 2016 року виповнюється 75роковини початку бойових дій в Україні у роки Другої світової війни.

Бойові дії сягнули Херсонщини 10серпня 1941 року на півночі Нововоронцовського району. 14серпня правобережною Херсонщиною до переправ через Дніпро відступали війська Південного фронту: 18-та армія зпівночі Миколаївщини – на Нікополь, 9-та армія від Миколаєва – на Берислав та Херсон. 15серпня частини 9-ї армії почали переправу на лівий берег понтонним мостом в районі села Антонівка та кораблями і баржами із річного порту. Тоді ж із Миколаєва в гирло Дніпра до Херсону ввійшли кораблі та сухопутні частини Дунайської воєнної флотилії, яка організувала оборону міста та переправ. Херсон обороняли монітор “Ударний”, канонірський човен “Дніпро”, мінний загороджувач “Колгоспник”, штабний корабель “Буг”, загін бронекатерів, зенітний артдивізіон, кулеметна рота, рота морської піхоти, флотський полуекіпаж. Місто також захищали 500бійців винищувального батальйону народного ополчення. 19серпня 1941 року Херсон було окуповано гітлерівцями.

Важкі бої розгорнулися за Бериславсько-Каховську переправу та під Каховкою, де гітлерівським військам протистояли бійці 51-ї Перекопської стрілецької дивізії 9-ї армії та кораблі Дунайської воєнної флотилії. Після багатоденних невдалих спроб форсування Дніпра, рано вранці 30серпня в районі Берислава ворог прорвався на лівий берег. 2вересня була захоплена Каховка, а 9вересня гітлерівці прорвали фронт і до середини місяця окупували північний схід Херсонщини включно із Генічеськом (16вересня). Моряки та сухопутні формування Дунайської воєнної флотилії під прикриттям кораблів мужньо билися з ворогом в районі Голої Пристані, Нової та Старої Збур’ївки, Бехтер, Рибальчого та Прогноїв (нині – Геройське), у Дніпро-Бузькому лимані та Ягорлицькій затоці. Частини Окремої 51-ї армії захищали підступи до Криму, стримуючи безперервні атаки гітлерівців у районі Чаплинка – Армянськ. Їм на допомогу командуючим Чорноморського флоту був утворений 120-й Перекопсько-Чонгарський артилерійський дивізіон, який складався із семи окремих берегових батарей. На Арабатській Стрілці в районі Генгірки була збудована 127-ма окрема артилерійська батарея. 15-17вересня вона першою із батарей артдивізіону прийняла бій. Ворог не зміг розгромити батарею, вона вистояла до 24вересня, коли через Перекоп і Чонгар гітлерівські війська увійшли до Криму, і була підірвана власними захисниками. Також 24вересня ворожі війська окупували останній населений пункт Херсонщини – село Червоний Чабан Каланчацького району. 25вересня дунайці евакуювались із Кінбурнської коси. А Тендрівську косу, важливу для оборони Одеси, Дунайська воєнна флотилія обороняла до листопада 1941 року.

Оборона і звільнення території області, боротьба партизан і підпільників під час нацистської окупації, відбудова господарства – особлива сторінка історії нашого краю. Сторінка, заповнена прикладами героїзму і самопожертви херсонців на фронтах, в умовах окупації, в тилу. Шануючи своїх співвітчизників, наша держава відзначає 22червня як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

У 2016 році виповнюється:

20травня – 55років (1961) від заснування Національної премії України імені Т.Г.Шевченка в галузі літератури, журналістики, мистецтва;

4листопада – 70років (1946) від створення ЮНЕСКО (Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури);

9листопада – 40років (1976) від створення Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод (Українська Гельсінська група);

11грудня – 70років (1946) від створення ЮНІСЕФ (Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй).

Також у 2016 році виповнюється:

1січня – 120років від дня народження Касіяна Василя Ілліча (1896-1976), українського художника, графіка, лауреата Шевченківської премії;

15січня – 145років від дня народження Кримського Агатангела Юхимовича (1871-1942), українського вченого-сходознавця, громадського діяча;

27січня – 125років від дня народження Тичини Павла Григоровича (1891-1967), українського поета, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії;

25лютого – 145років від дня народження Лесі Українки (Косач-Квітки Лариси Петрівни) (1871-1913), української поетеси, громадського діяча;

6березня – 85років від дня народження Білаша Олександра Івановича (1931-2003), українського композитора, Героя України, лауреата Шевченківської премії;

15травня – 125років від дня народження Булгакова Михайла Афанасійовича (1891-1940), українського і російського письменника, драматурга;

21травня – 95років від дня народження Сахарова Андрія Дмитровича (1921-1989), російського вченого-фізика, правозахисника, лауреата Нобелівської премії миру;

24травня – 135років від дня народження Богомольця Олександра Олександровича (1881-1946), українського вченого-патофізіолога, організатора української науки;

27серпня – 75років від дня народження Ступки Богдана Сильвестровича (1941-2012), українського актора театру і кіно, Героя України, лауреата Шевченківської премії;

30вересня – 175років від дня народження Драгоманова Михайла Петровича (1841-1896), українського вченого-філософа, громадського діяча;

10жовтня – 155років від дня народження Нансена Фрітьофа (1861-1930), норвезького дослідника, філантропа, лауреата Нобелівської премії миру, за ініціативою якого надавалась допомога голодуючим під час голодомору 1921-1922 років в Україні;

27листопада – 90років від дня народження Олеся Бердника (Олександра Павловича) (1926-2003), українського письменника, громадського діяча;

5грудня – 85років від дня народження Тютюнника Григора Михайловича (1906-1984), українського письменника, лауреата Шевченківської премії;

21грудня – 125років від дня народження Чикаленка Євгена Харлампійовича (1861-1929), українського агронома, видавця, мецената, громадського діяча.

“Мало любити Україну до глибини душі, треба любити її й до глибини кишені”

Євген Чикаленко

Міжнародні, державні та головні церковні свята

Січень
1 Всесвітній день миру
Новорічне свято
7 Різдво Христове
14 День Святого Василя Великого
19 Богоявлення (Хрещення) Господнє. Водохреща
22 День Соборності України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.11.2014 №871/2014) у день проголошення Акта злуки (1919)
26 Міжнародний день митних служб
27 Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
29 День пам’яті Героїв Крут (1918). Відзначається згідно з Указом Президента України (від 15.01.2007 №15/2007)
Лютий
2 Всесвітній день водно-болотних угідь
4 Всесвітній день боротьби проти раку
11 Всесвітній день хворого
13 Всесвітній день радіо
14 День Святого Валентина
15 Міжнародний день дітей, хворих на рак
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.02.2004 №180/2004)
Стрітення Господнє
20 Всесвітній день соціальної справедливості
21 Міжнародний день рідної мови
22 Міжнародний день підтримки жертв злочинів
Березень
1 Всесвітній день цивільної оборони
3 Всесвітній день письменника
7 Масляна
8 Міжнародний жіночий день (Міжнародний день прав жінок і миру)
9 День народження Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861), українського поета, художника, мислителя
12 День землевпорядника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.12.1999 №1556/99)
15 Всесвітній день захисту прав споживача
18 День працівника податкової та митної справи України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.10.2013 № 554/2013)
20 День працівників ЖКГ і побутового обслуговування населення. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 15.02.1994 №46/94)
21 Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації
Міжнародний день лісів
Всесвітній день поезії
22 Всесвітній день водних ресурсів (Всесвітній день води)
23 Всесвітній метеорологічний день
24 Всесвітній (і всеукраїнський) день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.03.2002 №290/2002)
25 Міжнародний день солідарності з жертвами рабства та трансатлантичної работоргівлі
День Служби безпеки України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.03.2001 №193/2001)
26 День Національної гвардії України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 18.03.2015 №148/2015)
27 Міжнародний день театру
Квітень
1 День гумору
Міжнародний день птахів
2 Міжнародний день дитячої книги
Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги в діяльності щодо розмінування
Всесвітній день поширення інформації щодо проблем аутизму
3 День геолога. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 07.02.1995 №110/95)
4 Міжнародний день Інтернету
7 Всесвітній день здоров’я
Благовіщення Пресвятої Богородиці
11 Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
12 Всесвітній день авіації і космонавтики
День працівників ракетно-космічної галузі України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.03.1997 №230/97)
15 Міжнародний день працівників спеціальних бібліотек
16 День довкілля. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 06.08.1998 №855/98)
18 Міжнародний день пам’яток і визначних місць
День пам’яток історії та культури. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 23.08.1999 № 1062/99)
18-22 Дні заповідників і національних парків
20 Міжнародний день секретаря
22 Міжнародний день Матері-Землі
23 Всесвітній день книги і авторського права
Всеукраїнський день психолога
24 Всесвітній день споріднених міст
Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)
26 Міжнародний день інтелектуальної власності
День Чорнобильської трагедії (1986)
28 Всесвітній день охорони праці
Травень
1 Світле Христове Воскресіння. Великдень
1-2 День Праці
3 Всесвітній день свободи преси
5 Міжнародний день акушерства
8 Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
День пам’яті та примирення. Відзначається згідно із Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” (від 09.04.2015 №315-VIII)
День Матері. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 10.05.1999 №489/99)
9 День перемоги. Відзначається згідно із Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” (від 09.04.2015 №315-VIII)
12 Всесвітній день медичної сестри
15 Міжнародний день родини (сім’ї)
День пам’яті жертв політичних репресій. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 21.05.2007 №431/2007)
17 Всесвітній день інформаційного суспільства
18 Міжнародний день музеїв
День боротьби за права кримськотатарського народу. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.05.2014 №472/2014)
20 День банківських працівників. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 06.03.2004 №316/2004)
21 Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку
День Європи. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 19.04.2003 №339/2003)
День науки. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 14.02.1997 №145/97)
24 День слов’янської писемності і культури. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 17.09.2004 №1096/2004)
День Рівноапостольних Кирила і Мефодія
28 День прикордонника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 21.05.2003 №431/2003)
День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 25.05.1999 №563/99)
29 Міжнародний день миротворців ООН
День хіміка. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 07.05.1994 №219/94)
Червень
1 День захисту дітей. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 30.05.1998 №568/98)
4 Міжнародний день безвинних дітей – жертв агресії
5 Всесвітній день охорони навколишнього середовища
День працівників водного господарства. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 18.03.2003 №226/2003)
День працівників місцевої промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 20.08.2002 №726/2002)
6 День журналіста. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 25.05.1994 №251/94)
8 Всесвітній день океанів
9 Вознесіння Господнє
12 День працівників легкої промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 9.06.1994 №285/94)
День працівника фондового ринку. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.03.2008 №202/2008)
14 Всесвітній день донорів крові
17 Всесвітній день боротьби з запустелюванням і засухами
19 День медичного працівника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 03.06.1994 №281/94)
День Святої Трійці
20 Всесвітній день біженців
22 День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 17.11.2000 № 1245/2000)
23 День державної служби. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 4.04.2003 №291/2003)
26 Міжнародний день на підтримку жертв тортур
Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім незаконним обігом
День молоді. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.06.1994 № 323/94)
День молодіжних та дитячих громадських організацій. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.06.2008 №599/2008 зі змінами від 24.06.2011 №600/2011)
28 День Конституції України (1996). Відзначається згідно зі ст.161 Конституції України
Липень
1 День архітектури України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 17.06.1995 №456/95)
2 Міжнародний день спортивного журналіста
Міжнародний день кооперації
День працівника державної податкової служби України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 24.10.2005 №1506/2005)
4 День судового експерта. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 10.06.2009 №424/2009)
5 День Військово-морських сил Збройних сил України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.06.2015 №331/2015)
День працівників морського та річкового флоту України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.06.2015 №332/2015)
7 День працівника природно-заповідної справи. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 18.08.2009 №629/2009)
День пророка Іоанна Хрестителя. Свято Івана Купала
8 День родини. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 30.12.2011 №1209/2011)
10 День рибалки. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.06.1995 №464/95)
11 Всесвітній день народонаселення
16 День прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про державний суверенітет України (1990)
День бухгалтера. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 18.06.2004 №662/2004)
17 День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.06.2006 №584/2006)
24 День Святої Рівноапостольної Ольги, Великої княгині Київської
28 День Хрещення Київської Русі-України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 25.07.2008 №668/2008)
День Рівноапостольного Великого князя Володимира, Хрестителя України-Русі
31 День працівників торгівлі. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 05.06.1995 №427/95)
Серпень
2 День високомобільних десантних військ України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.07.2012 №457/2012)
4 День Національної поліції України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 09.12.2015 №693/2015)
6 Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї
7 День Повітряних Сил Збройних Сил України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.06.2007 №579/2007)
8 День військ зв’язку. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 01.02.2000 №154/2000)
9 Міжнародний день корінних народів світу
12 Міжнародний день молоді
14 День будівельника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.07.1993 №273/93)
День працівників ветеринарної медицини України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 01.11.2001 №1035/2001)
Маковій. Перший Спас
15 День археолога. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 06.08.2008 року №694/2008)
19 День пасічника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 15.08.1997 №815/97)
Преображення Господнє. Другий Спас
23 День Державного прапора України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 23.08.2004 №987/2004)
24 День Незалежності України (1991)
27 День авіації України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.08.1993 №305/93 зі змінами від 10.02.1996 №119/96)
28 День шахтаря. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.08.1993 №304/93)
Успіння Пресвятої Богородиці.
29 Перенесення нерукотворного образу Господнього. Третій Спас
Вересень
1 День знань
2 День нотаріату. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.02.2010 №211/2010)
4 День підприємця. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 05.10.1998 №1110/98)
8 Міжнародний день солідарності журналістів
Міжнародний день письменності (грамотності)
10 День фізичної культури і спорту. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 29.06.1994 №340/94)
День українського кіно. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.01.1996 №52/96)
11 День танкістів. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 29.08.1997 №922/97)
День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.08.1993 №302/93)
14 День мобілізаційного працівника
15 Міжнародний день демократії
16 Міжнародний день збереження озонового шару
17 День рятівника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.09.2008 №830/2008)
День винахідника і раціоналізатора. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.08.1994 №443/94)
День фармацевтичного працівника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 07.09.1999 №1128/99)
18 День працівника лісу. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 28.08.1993 №356/93)
21 Міжнародний день миру
Різдво Пресвятої Богородиці
22 День партизанської слави. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 30.10.2001 №1020/2001)
25 День машинобудівника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 08.09.1993 №361/93)
26 Європейський день мов
27 День туризму. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 21.09.1998 №1047/98)
Воздвиження Хреста Господнього
29 Всесвітній день моря
30 Всеукраїнський день бібліотек. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 14.05.1998 №471/98)
День усиновлення. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.11.2008 №1088/2008)
Жовтень
1 Міжнародний день людей похилого віку
День ветерана. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 24.09.2004 №1135/2004)
2 Міжнародний день боротьби проти насилля
День працівників освіти. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.09.1994 №513/94)
8 День юриста. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.09.1997 №1022/97)
9 Міжнародний поштовий день
День художника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 09.10.1998 № 1132/98)
День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 05.10.2004 №1178/2004)
10 Всесвітній день психічного здоров’я
День працівників стандартизації та метрології. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 08.10.2002 №910/2002)
12 Міжнародний день зменшення ризику природних катастроф
14 День захисника України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 14.10.2014 №806/2014)
День українського козацтва. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 07.08.1999 № 966/99)
Покрова Пресвятої Богородиці
15 День працівників целюлозно-паперової промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 01.10.2008 №885/2008)
16 Всесвітній день продовольства
День працівників харчової промисловості. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 08.08.1995 №714/95)
17 Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів
24 Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй
Всесвітній день розвитку інформації
25 Європейський день цивільного права
28 День вигнання нацистів з України (1944). Відзначається згідно з Указом Президента України (від 20.10.2009 №836/2009) зі змінами згідно Закону України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” (від 09.04.2015 №315-VIII)
30 День автомобіліста і дорожника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.10.1993 №452/93 зі змінами від 22жовтня 1997 року №1173/97)
Листопад
3 День інженерних військ. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 27.10.1999 №1399/99)
День ракетних військ і артилерії. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 31.10.1997 №1215/97)
4 День залізничника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 15.07.1993 №257/93 зі змінами від 11.12.2002 №1140/2002)
6 Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів
День працівника соціальної сфери. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.04.1999 №374/99)
9 День української писемності та мови. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 06.11.1997 №1241/97)
Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 30.12.2011 №1209/2011 зі змінами від 30.12.2013 №717/2013)
День Преподобного Нестора Літописця Київського
10 Всесвітній день якості
14 Всесвітній день боротьби з захворюванням на діабет
16 Міжнародний день толерантності
День морської піхоти України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 31.03.2014 №352/2014)
День працівників радіо, телебачення та зв’язку. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.11.1994 № 667/94)
17 День студента. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 16.06.1999 №659/99)
19 День скловиробника. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 09.12.2003 №1417/2003)
День працівників гідрометеорологічної служби. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 11.03.2003 №208/2003)
20 День працівників сільського господарства. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 07.10.1993 №428/93)
21 День Гідності і Свободи. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.11.2014 №872/2014)
Всесвітній день телебачення
25 Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок
26 День пам’яті жертв голодоморів. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 21.05.2007 №431/2007)
Грудень
1 Всесвітній день боротьби зі СНІДом
День працівників прокуратури. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 02.11.2000 №1190/2000)
2 Міжнародний день боротьби за скасування рабства
3 Міжнародний день інвалідів
4 Введення в храм Пресвятої Богородиці
5 Міжнародний день волонтерів
День працівників статистики. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 02.12.2002 № 1120/2002)
6 День Збройних Сил України. Відзначається згідно з Постановою Верховної Ради України (від 19.10.1993 №3528-ХІІ)
7 Міжнародний день цивільної авіації
День місцевого самоврядування. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 25.11.2000 №1250/2000)
9 Міжнародний день боротьби з корупцією
10 Міжнародний день захисту прав людини
11 День благодійництва. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 13.12.2007 №1220/2007)
12 День Сухопутних військ України. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 18.10.1997 №1167/97)
14 День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 10.11.2006 №945/2006)
15 День працівників суду. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 08.12.2000 №1318/2000)
17 День працівника державної виконавчої служби. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 22.07.2009 №569/2009)
18 Міжнародний день мігрантів
19 День адвокатури. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 02.12.2002 №1121/2002)
День святителя Миколая Чудотворця
22 День енергетика. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 12.11.1993 №522/93)
День працівників дипломатичної служби. Відзначається згідно зУказом Президента України (від 21.11.2005 №1639/2005)
24 День працівників архівних установ. Відзначається згідно з Указом Президента України (від 30.10.1998 №1200/98)

Ювілеї населених пунктів області

м.Херсон
160років (1856) смтЗеленівка Дніпровського району м.Херсона
50років (1966) смтНаддніпрянське Дніпровського району м.Херсона
м.Гола Пристань
230років (1786) від першого згадування у документах міста Гола Пристань
м.Каховка
225років (1791) від заснування міста Каховка
м.Нова Каховка
225років (1791) від заснування смтДніпряни
Бериславський район
235років (1781) від заснування села Милове, селища Червоний Маяк
210років (1806) від заснування села Ольгівка
175років (1841) від заснування села Львове
160років (1856) від заснування села Львівські Отруби
Білозерський район
235років (1781) від заснування села Олександрівка
170років (1846) від заснування села Правдине
160років (1856) від заснування сіл Киселівка, Музиківка, Широка Балка
150років (1866) від заснування села Солдатське
85років (1931) від заснування селища Дніпровське
Великолепетиський район
220років (1796) від заснування села Катеринівка
Великоолександрівський район
180років (1836) від заснування села Нова Кам’янка
175років (1841) від заснування села Мала Сейдеминуха
Верхньорогачицький район
230років (1786) від заснування смтВерхній Рогачик
155років (1861) від заснування села Зелене
Генічеський район
200років (1816) від заснування села Петрівка
155років (1861) від заснування сіл Озеряни, Плавське
Голопристанський район
220років (1796) від заснування сіл Малі Копані, Нова Збур’ївка
215років (1801) від заснування села Чулаківка
160років (1856) від заснування села Нововолодимирівка
95років (1921) від заснування села Новофедорівка
Горностаївський район
105років (1911) від заснування села Дубівка
95років (1921) від заснування села Червона Поляна
Іванівський район
95років (1921) від заснування села Першотравневе
Каланчацький район
225років (1791) від заснування села Червоний Чабан
155років (1861) від заснування села Олексіївка
Каховський район
225років (1791) від заснування села Чорнянка
95років (1921) від заснування сіл Роздольне, Семенівка
Нижньосірогозький район
130років (1886) від заснування села Верхні Торгаї
Нововоронцовський район
195років (1821) від заснування села Хрещенівка
95років (1921) від заснування села Любимівка
Новотроїцький район
220років (1796) від заснування села Дружелюбівка
200років (1816) від заснування смтНовотроїцьке, сіл Захарівка, Сиваське
195років (1821) від заснування села Новомихайлівка
180років (1836) від заснування села Чкалове
95років (1921) від заснування села Володимиро-Іллінка
Скадовський район
210років (1806) від заснування села Красне
155років (1861) від заснування села Новомиколаївка
Цюрупинський район
220років (1796) від заснування сіл Великі Копані, Костогризове, Раденськ
60років (1956) від віднесення смт Цюрупинськ до категорії міст районного підпорядкування
Чаплинський район
225років (1791) від заснування села Чорна Долина
155років (1861) від заснування села Першокостянтинівка
95років (1921) від заснування села Кучерявоволодимирівка

календар пам’ятних дат в історії краю

Січень
8 50років (1966) від створення державного арбітражу при виконкомі обласної ради депутатів трудящих (нині – Господарський суд Херсонської області)
15 45років (1971) від створення обласної організації Національної спілки художників України
18 25років (1991) від створення державної служби зайнятості області (нині – обласна служба зайнятості)
Лютий
7 30років (1986) від заснування меморіального музею-квартири письменника Б.А.Лавреньова (нині – у складі обласного краєзнавчого музею)
8 95років (1921) від створення Державного степового заповідника “Чаплі” на базі народного заповідного парку Асканія-Нова (нині – Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е.Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України)
11 25років (1991) від створення Херсонської єпархії УПЦ МП
20 25років (1991) від реєстрації Херсонської єврейської релігійної громади “Хабад”
Березень
1 55років (1961) від присвоєння імені Тараса Григоровича Шевченка школі-інтернату №1 м.Херсона (нині – загальноосвітня школа-інтернат імені Т.Г.Шевченка)
27 20років (1996) від створення Центру підвищення кваліфікації державних службовців (нині – обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій)
Квітень
20 65років (1951) від закладки першого житлового будинку у майбутньому м.Нова Каховка
60років (1956) від заснування телевізійного центру у м.Херсоні (нині – Херсонська філія Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення)
26 20років (1996) від створення служби у справах неповнолітніх (нині – Служба у справах дітей обласної державної адміністрації)
28 45років (1971) від встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку в м.Херсоні
Травень
17 230років (1786) від освячення Свято-Катерининського собору в м.Херсоні (нині – у віданні УПЦ МП)
21 70років (1946) від заснування Херсонського судно-механічного технікуму імені Ф.Ф.Ушакова (нині – у складі Херсонської державної морської академії)
24 25років (1991) від заснування школи №57 м.Херсона (нині – спеціалізована школа №57 з поглибленим вивченням іноземних мов Херсонської міської ради)
Червень
1 50років (1966) від відкриття гідропарку у м.Херсоні
25 65років (1951) від відведення земельної ділянки під житлове будівництво бавовняного комбінату у м.Херсоні (нині – мікрорайон ХБК (Херсонського бавовняного комбінату)
30 55років (1961) від присвоєння імені Бориса Лавреньова середній школі №20 м.Херсона (з 1996р. – гімназія №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради)
Липень
4 30років (1986) від введення в експлуатацію школи №44 м.Херсона (нині – загальноосвітня школа №44 Херсонської міської ради)
16 70років (1946) від створення обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок
Серпень
15 65років (1951) від завершення відбудови нафтопереробного заводу у м.Херсоні
50років (1966) від заснування житлового району робітників суднобудівної промисловості на Карантинному острові (нині – мікрорайон Корабел м.Херсона)
28 180років (1836) від освячення Свято-Духівської (Привозної) церкви м.Херсона (нині – Свято-Духівський кафедральний собор УПЦ МП)
Вересень
24 25років (1991) від підняття національного прапору України на будинку Новокаховської міської ради
27 60років (1956) від початку будівництва ретрансляційної телевізійної станції у м.Херсоні
Жовтень
3 25років (1991) від організації медико-санітарної експертизи в області (нині – Комунальний заклад “Херсонський обласний центр медико-соціальної експертизи”)
12 65років (1951) від спуску на воду першого судна, збудованого на херсонському суднобудівному заводі (нині – Публічне акціонерне товариство “Херсонський суднобудівний завод”)
30 60років (1956) від заснування будинку інвалідів в селі Комишани Білозерського району (нині – Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат у смтКомишани м.Херсона)
Листопад
2 40років (1976) від створення Централізованої системи міських бібліотек Херсона (нині – Херсонська централізована бібліотечна система)
5 30років (1996) від створення обласної інспекції по охороні пам’яток історії та культури
16 70років (1946) від початку будівництва суднобудівного заводу у м.Херсоні (нині – Публічне акціонерне товариство “Херсонський суднобудівний завод”)
27 65років (1951) від встановлення перших автоматичних світлофорів у м.Херсоні
29 50років (1966) від створення обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії і культури
Грудень
27 25років (1991) від підняття національного прапору України на будинку Херсонської обласної ради

У 2016 році виповнюється:

460років (1556) від захоплення запорозькими козаками на чолі з Д.Вишневецьким турецької фортеці Іслам-Кермен (поблизу сучасного м.Каховки)
305років (1711) від заснування Олешківської Січі, військово-адміністративного центру Війська Запорозького (1711-1728рр.)
235років (1781) від заснування Альт-Шведендорфа – першої іноземної (шведської) колонії на Херсонщині (нині – с.Зміївка Бериславського району)
225років (1791) від заснування Корсунського монастиря (нині – територія Новокаховської міської ради)
150років (1866) від відкриття перших шкіл для дітей трудового населення у м.Херсоні – на Воєнному та на Забалківському форштадтах
140років (1876) від початку руху по залізничній колії Новоолексіївка – Генічеськ
135років (1881) від рішення Херсонського губернського земського зібрання про використання української мови у народних школах
130років (1886) від видання у м.Херсоні альманаху “Степ” українською мовою
90років (1926) від утворення Високопільського німецького та Сейдеминуського (Калініндорфського) єврейського національних районів Херсонського округу

ювілеї видатних херсонців

Січень
14 95років від дня народження Авдальяна Михайла Мелконовича (Мегердич Міркуновича) (1921-1989), херсонського краєзнавця, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4009, оп.14)
Лютий
18* 160років від дня народження Русової Софії Федорівни (1856-1940), українського громадського і культурно-освітнього діяча, життя і діяльність якої пов’язані із м.Херсоном
20 95років від дня народження Суркова Василя Олександровича (1921-1997), доктора біологічних наук, професора, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4003, оп.5)
21 130років від дня народження Кручоних Олексія Єлисейовича (1886-1968), класика авангардного мистецтва, художника, поета, уродженця м.Херсона
27 185років від дня народження Ге Миколи Миколайовича (1831-1894), живописця, творчий шлях якого пов’язаний із м.Херсоном
Березень
14 95років від дня народження Скадовського Бориса Сергійовича (1921-2011), Почесного громадянина м.Скадовська, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4097, оп.4)
30 115років від дня народження Федорова Олексія Федоровича (1901-1989), двічі Героя Радянського Союзу, Почесного громадянина м.Херсона
31 70років від дня народження Білозерової (Вакули) Лідії Олексіївни (1946), української актриси театру і кіно, Народної артистки України, уродженки м.Херсона
Квітень
5 80років від дня народження Пентилюк Марії Іванівни (1936), доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, Відмінника освіти України, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4003, оп.19)
22 130років від дня народження Сагайдачного Євгена Яковича (1886-1961), українського художника, уродженця м.Херсона
23 125років від дня народження Наливайка Георгія Яковича (1891-1973), інженера водного транспорту, Почесного полярника, Почесного працівника морського флоту, уродженця с.Нова Маячка Дніпровського повіту (нині – Цюрупинського району), фондоутворювача держархіву області (ф.Р-3833)
24 115років від дня народження Божка Сави Захаровича (1901-1947), українського письменника, творчий шлях якого пов’язаний із м.Херсоном
Травень
12 90років від дня народження Степанова Миколи Дмитровича (1926-2009), херсонського фотохудожника, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4106)
18 130років від дня народження Адамова Григорія Борисовича (1886-1945), російського письменника, уродженця м.Херсона
25 70років від дня народження Москаленка Віталія Афанасійовича (1946), журналіста, фоторепортера, уродженця м.Херсона, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-3378, оп.27)
31 95років від дня народження Файнштейна Давида Ілліча (Ізраїлевича) (1921-2008), херсонського журналіста, уродженця м.Каховка, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-3378, оп.6)
Червень
1 85років від дня народження Бровченка Володимира Яковича (1931-2013), українського поета, громадського діяча, Заслуженого діяча мистецтв України, творчий шлях якого пов’язаний із м.Херсоном
9 80років від дня народження Шнайдер-Сенюк Марії Несторівни (1936), херсонської художниці килимів та тканин, Заслуженого художника України
16 75років від дня народження Жураховського Володимира Павловича (1941), херсонського тренера, Заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, Заслуженого тренера СРСР та України з веслування на байдарках і каное
Липень
16 50років від дня народження Барнаш Оксани Вікторівни (1966), директора Херсонської спеціалізованої ЗОШ №30, Заслуженого працівника освіти України
17 125років від дня народження Лавреньова (Сергеєва) Бориса Андрійовича (1891-1959), радянського письменника, уродженця м.Херсона
Серпень
24 75років від дня народження Скробіна Юрія Борисовича (1941-1995), доктора технічних наук, професора, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4003, оп.12)
Вересень
1 70років від дня народження Морозова Віктора Олексійовича (1946), директора Херсонського академічного обласного театру ляльок, Заслуженого працівника культури України
12 130років від дня народження Скадовського Сергія Миколайовича (1886-1962), радянського вченого-гідробіолога, уродженця с.Білозерки Херсонського повіту (нині – Білозерського району)
13 290років від дня народження Говарда Джона (1726-1790), англійського філантропа, гуманіста, громадського діяча, пам’ятник якому встановлено у м.Херсоні
27 55років від дня народження Голобородька Ярослава Юрійовича (1961), доктора філологічних наук, професора, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4044, оп.3)
Жовтень
2 145років від дня народження Іванова Михайла Федоровича (1871-1935), вченого-тваринника, організатора зоотехнічної дослідної племінної станції в Асканії-Нова(нині – Інститут тваринництва степових районів імені М.Ф.Іванова “Асканія-Нова” – Національний науковий селекційно-генетичний центр з вівчарства)
19 60років від дня народження Сухопарова Сергія Михайловича (1956), херсонського літературознавця, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4023)
Листопад
1 155років від дня народження Дніпрової Чайки (Василевської Людмили Олексіївни) (1861-1927), української письменниці, громадського діяча, активного учасника херсонської української громади
145років від дня народження Спендіарова Олександра Опанасовича (1871-1928), вірменського композитора, уродженця м.Каховки
7 75років від дня народження Лятецької Людмили Володимирівни (1941), херсонського лікаря, Героя України, Заслуженого лікаря України
14 70років від дня народження Мовенко Елеонори Григорівни (1946), херсонського вчителя, Заслуженого учителя України
16 170років від дня народження Скадовського Миколи Львовича (1846-1892), українського художника, уродженця с.Білозерки Херсонського повіту (нині – Білозерського району)
21 85років від дня народження Вірлича Августа Ернестовича (1931), херсонського журналіста, краєзнавця, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-3378, оп.4)
Грудень
13 160років від дня народження Садовського (Тобілевича) Миколи Карповича (1856-1933), українського актора, режисера, громадського діяча, творчий шлях якого пов’язаний із м.Херсоном
65років від дня народження Шумаріної (Юрковець) Тамари Аркадіївни (1951), актриси Херсонського академічного обласного театру ляльок, Заслуженої артистки України, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4032, оп.2)
19 70років від дня народження Макарова Сергія Вікторовича (1946), херсонського краєзнавця, колекціонера, фотохудожника, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-4045)
25 110років від дня народження Самійленка Степана Пилиповича (1906-1977), українського мовознавця, уродженця с.Станіслава Херсонського повіту (нині – Білозерського району)
90років від дня народження Василя Луб’янського (Шевченка Василя Никаноровича) (1926-1998), херсонського письменника і журналіста, фондоутворювача держархіву області (ф.Р-3378, оп.15)
27 100років від дня народження Дзевановського Данила Павловича (1916-2002), художника, творчий шлях якого пов’язаний із м.Херсоном

* Всі дати наведені за новим стилем.

В школі завершилося проведення обласної акції «Допоможемо зимуючим птахам»

Відповідно до плану роботи управління освіти і науки облдержадміністрації комунальний заклад «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради вона проходить з 01 грудня 2015 року по 01 березня 2016 року

Головною метою акції є: - виховання екологічної свідомості та творчих здібностей учнівської молоді, гуманного ставлення до природи; - залучення дітей до практичних дій у природоохоронній діяльності; - розвиток практичних навичок підгодівлі, проведення спостережень, досліджень за птахами, ознайомлення дітей з різноманітністю видового складу зимуючих птахів на Херсонщині. За умовами акції передбачається заготівля кормів, виготовлення та розвішування годівничок, підгодовування зимуючих птахів, ведення щоденників спостережень, організація масових заходів (виступи агітбригад, екологічних театрів, свята, вікторини, КВК, ігри, конкурси, стінгазети, листівки, малюнки).
Кiлькiсть переглядiв: 233

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.